Достапни линкови

Манчестер Јунајтед на чекор до финалето


Во синоќешниот прв натпревар од полуфиналето на Лигата на шампиони фудбалерите на Манчестер Јунајтед го совладаа Шалке во Гелзенкирхен со 2:0. Головите ги постигнаа Рајан Гигс и Вејн Руни во второто полувреме. Денеска се игра и второто полуфинале, а во Мадрид се среќаваат двата шпански гиганта Реал и Барселона.
XS
SM
MD
LG