Достапни линкови

Времето денеска облачно со повремен дожд


Времето ќе биде претежно облачно, наместа со повремен дожд. Ќе дува и умерен јужен ветер особено во Повардарието. Утринската температура се движи од четири до 10, а дневната ќе биде од 12 до 17 степени.
Во Скопје и околината времето ќе биде променливо облачно, со повремен дожд. Утринската температура се спушти до девет, а дневната ќе се искачи до 16 степени.
XS
SM
MD
LG