Достапни линкови

Македонија ке добие позитивен извештај за либерализацијата?


Босна и Херцеговина нема да добие препорака од Европската Комисија за укинување на визниот режим, пишува денеска сараевскиот весник Дневни Аваз повикувајки се на извештајот што треба да биде објавен на 18 Мај. Според саревскиот весник, извештајот ке биде поситивен за Македонија и Црна Гора, додека за Србија се уште во Брисел имало резерви.
XS
SM
MD
LG