Достапни линкови

Главниот Хашки обвинител Серж Брамерц во Белград


Главниот обвинител на Хашкиот трибунал Серж Брамерц денеска и утре во Белград ќе разговара за соработката на Србија со судот во Хаг и напорите за апсење на Ратко Младиќ и Горан Хаџиќ. Белград по Сараево минатата недела, е втора станица на турнејата на Брамерц по држави во регионот во рамките на подготовките за поднесување 6 месечен извештај до Советот за безбедност на Обединетите Нации во јуни.
XS
SM
MD
LG