Достапни линкови

Папата во посета на Израел


Папата Бенедикт 16 пристигна во Израел во рамките на неговата турнеа на Блискиот Исток. Во Израел тој ќе ги посети светите места на христијаните, евреите и муслиманите. Се очекува Бенедикт 16 да упати порака за дијалог меѓу религиите и мир на Блискиот исток.
XS
SM
MD
LG