Достапни линкови

Свинскиот грип и натаму се шири


Кина денеска го потврди првиот случај на свински грип. Во Соединетите Држави се потврдени 2532 случаи на заразени и три починати лица. Во Мексико пак од свинскиот грип умреа 48 лица. Вчера и во Канада беа потврдени неколку нови заразени од вирусот или вкупно 286 лица.
XS
SM
MD
LG