Достапни линкови

САД ќе ги продолжат нападите и покрај гневот на авганистанците


Советникот за Национална Безбедност на американскиот претседател Барак Обама, Џејмс Џонс изјави дека изјави дека воздушните напади против милитантите во Авганистан нема да запрат. Џонс за Еј Би Си, меѓутоа, рече дека американците ќе ги удвојат напорите за одбегнување на цивилните жртви. Илјадници студенти во Кабул протестираа против американските воздушни напади во кои минатата недела, според авганистански извори, загинале над 100 лица.
XS
SM
MD
LG