Достапни линкови

Македонија ЃП прв пат шампион


Македонија Ѓорче Петров е нов фудбалски првак на Македонија. Со победата над актуелниот шампион Работнички, во вчерашниот натпревар од 30-тото коло во Првата фудбалска лига, екипата на Македонија ЃП, на три кола до крајот на домашното првенство, ја осигура својата прва титула шампион.
XS
SM
MD
LG