Достапни линкови

Десет цивили загинале во два бомбашки напади во Авганистан


Во два бомбашки напади во Авганистан денеска загинале десет цивили. Седум цивили, градежни работници, загинале при ескплозија на бомба поставена на пат во областа Хашкамина во источен Авганистан, а во вториот бомбашки напад во провинцијата Забул загинале уште тројца градежни работници.
XS
SM
MD
LG