Достапни линкови

Најмалку 14 лица повредени во судири во Атина


Во судирите меѓу екстремните десничарски групи и имигрантите што синоќа избиле во Атина биле повредени најмалку 14 лица. Полицијата интервенирала за да ги спречи судирите, при што биле повредени и деветтмина полицајци. Насилството избило за време на протестите против имигрантите на неонацистичката група „Златна зора“.
XS
SM
MD
LG