Достапни линкови

Споменик за загинатите деца во војната во Босна


Неколку илјади луѓе денеска во Сараево присуствуваа на поставувањето на споменик, посветен на загинатите деца за време на војната во Босна од 1992 до 95-та година. Се проценува дека во текот на војната во Босна загинале околу 1500-тини деца.
XS
SM
MD
LG