Достапни линкови

Убиен ирачки полициски генерал


Ирачки полициски генерал денеска бил убиен во близина на ирачкиот град Басра. Вооружено лице го убило Хакем Џасим, пред продавницата на неговиот син во областа Зубар, јужно од центарот на Басра. Засега не се соопштени повеќе детали.
XS
SM
MD
LG