Достапни линкови

Косово ја поздрави понудата од ММФ за членство


Косовскиот премиер Хашим Тачи ја поздрави понудата на Меѓународниот Монетарен Фонд за членство на Косово во оваа меѓународна финансиска организација. Косово го поздравува партнерството со ММФ, заедно ќе постигнеме значајни резулати, изјави Тачи. ММФ синоќа му понуди на Косово да стане 186-та членка на организацијата.
XS
SM
MD
LG