Достапни линкови

ММФ му понуди на Косово да стане негова членкаМеѓународниот монетарен фонд му понуди на Косово да стане 186 членка на Фондот, е објавено на интернет страницата на оваа финансиска институција. Извршниот одбор вчера го потврди гласањето на Одборот на гувернери, Косово да стане членка на Фондот. Косово кое прогласи независност од Србија во февруари лани аплицираше за Меѓународниот монетарен фонд во минатиот јули.
XS
SM
MD
LG