Достапни линкови

САД и Романија заедно против организираниот криминал


Шефот на романската дипломатија Кристијан Дијаконеску и американскиот државен секретар Хилари Клинтон во Вашингтон потпишаа договори за интензивирање на соработката меѓу двете земји во борбата против организираниот криминал. Министерот Дијаконеску изјави дека на разговорите со Клинтон станало збор и за американско инвестирање во терминал за природен гас во пристаништето Констанца на Црно море.
XS
SM
MD
LG