Достапни линкови

Ахмадинеџат ќе бара втор мандат на претседателските избори во Иран


Иранската агенција Фарс јави дека Претседателот Махмуд Ахмадинеџат се кандидирал за јунските претседателски избори. Конзервативниот политичар досега не објави јавно дека ке се кандидира за втор мандат за Претседател на Иран.
XS
SM
MD
LG