Достапни линкови

Смртоносен напад на бомбаш самоубиец вчера во Авганистан


Авганистанските власти соопштија дека вчерашниот инцидент во кој бомбаш самоубиец се разнесол себеси при што убил 21 авганистанец и двајца британски војници на пазар во провинцијата Хелманд е еден од најсмртонсоните во изминативе месеци. Засега никој не ја прифати одговорноста за нападот во Хелманд познато упориште на талибанците
XS
SM
MD
LG