Достапни линкови

Хрватска прифаќа арбитража за границата со Словенија


Хрватскиот Сабор денеска го прифати предлогот на евро-комесарот за проширување Оли Рен, спорот со Словенија за границата да го решава арбитражен суд. Овој предлог треба да го прифати и Словенија, по што би требало да ги деблокира преговорите на Хрватска за членство во Европската Унија.
XS
SM
MD
LG