Достапни линкови

Папата Бенедикт 16-ти во посета на Јордан


Папата Бенедикт 16-ти пристигна денеска во посета на Јордан, што е негов прв престој како папа во арапска држава. Предвидено е потоа Папата да ги посети и Израел и палестинските територии. Во Аман тој изрази надеж дека Католичката Црква може да има улога во битката за мир на Блискиот Исток.
XS
SM
MD
LG