Достапни линкови

Схефер во Македонија


Генералниот секретар на НАТО Јаап Де Хоп Схефер денеска ќе престојува во официјална посета на Македонија. Предвидено е тој да се сретне со претседателот Бранко Црвенковски и со премиерот Никола Груевски. Попладне Евроатланскиот совет на Македонија организира церемонија на која на Схефер ќе му врачи благодарница за поддршката и партнерството на Алијансата.
XS
SM
MD
LG