Достапни линкови

Министерски состанок на Јадранската Повелба


Шефот на македонската дипломатија Антонио Милошоски денеска во Тирана ќе учествува на редовниот состанок на Партнерската Комисија на министрите за надворешни работи на земјите-членки на Јадранската Повелба. На состанокот, на кој ќе учествува и генералниот секретар на НАТО Јаап де Хоп Схефер, ќе стане збор за прашања поврзани со иднината на Јадранската група, а ќе биде усогласена и заедничка изјава на министрите за надворешни работи.
XS
SM
MD
LG