Достапни линкови

Се одбележува денот на Европа


На плоштадот Македонија во Скопје денеска напладне се одржува хепенинг во пресрет на 9-ти мај - денот на Европа. Дел од активностите во рамките на овој настан се трка на келнери, отворање на промотивните денови на туризмот и прогласување на најдобро уредени куќички на тема „Денес тука, утре Европа“. Пред присутните на настанот ќе се обратат евроамбасадорот Ерван Фуере и градоначалникот на општина Центар Владимир Тодоровиќ. Пред денот на Европа ќе биде отворена и манифестацијата „Европски ден на претприемачот“.
XS
SM
MD
LG