Достапни линкови

Транспортни врски на ЕУ со Блискиот исток и централна Азија


Европската Унија денеска организира разговори за воспоставување транспортни врски со Блискиот исток и централна Азија. На средбата во Прага европските лидери ќе се сретнат со претставници од Азербејџан, Грузија, Турција, Узбекистан, Казахстан, Египет и Ирак.
XS
SM
MD
LG