Достапни линкови

Обама- подобрување на односите со Русија


Американскиот претседател Барак Обама, по средбата со рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров, изрази надеж за подобрување на односите меѓу САД и Русија. Лавров, пак, изјави дека сега е вистинско време за обновување на врските меѓу двете земји за многу прашања, најавувајќи ја можната соработка за нуклеарно разоружување.
XS
SM
MD
LG