Достапни линкови

Северна Кореја ќе ги интензивира нуклеарните активности


Властите на Северна Кореја повторно изразија подготвеност за интензивирање на нуклеарните активности. Портпарол на министерството за надворешни работи изјавил дека администрацијата на американскиот претседател Барак Обама ја продолжува својата „насилна политика“ спрема Северна Кореја.
XS
SM
MD
LG