Достапни линкови

Пакистан најави решителна борба против терористите


Премиерот на Пакистан Јусуф Раза Гилани изјави дека им наредил на оружените сили „да ги елиминираат милитантите и терористите“. Гилани додаде дека активностите на терористите и милитантите ги нарушуваат мирот и безбедноста и затоа Владата мора да преземе „решителни чекори“.
XS
SM
MD
LG