Достапни линкови

Схефер утре во Македонија


Генералниот секретар на НАТО Јаап Де Хоп Схефер при денешната посета на Загреб изјави дека членството во Алијансата и во Европската Унија е клучен фактор за стабилноста, не само за Хрватска туку и за целиот регион. Схефер додаде и дека го поддржува членството на сите земји од регионот во НАТО, доколку ги исполнат условите. Генералниот секретар на Алијансата утре треба да допатува во посета на Македонија.
XS
SM
MD
LG