Достапни линкови

Пожари беснеат во Калифорнија


Најмалку 13 илјади лица од реонот на Санта Барбара, во американската држава Калифорнија се евакуирани поради пожарот кој што беснее во оваа област и кој досега уништи 20-тина куќи. Гувернерот на Калифорнија Арнолд Шварценегер прогласи вонредна состојба во околината на Санта Барбара.
XS
SM
MD
LG