Достапни линкови

11 лица загинале во самоубствен напад во Авганистан


Во денешниот самоубиствен бомбашки напад во авганистанската провинција Хелманд загинале 11 лица. Во нападот, како што соопштија локални преставници биле повредени 15 лица. Експлозијата одекнала во близина на конвој на меѓународните и авганистанскате трупи.
XS
SM
MD
LG