Достапни линкови

Деветмина загинати во пожар во Украина


Девет луѓе загинале во текот на изминатата ноќ во пожар во една коцкарница во Днјепропетровск, во источниот дел на Украина. Министерството за вонредни ситуации страхува дека бројот на загинатите би можело да биде поголем. Засега не се познати причините за пожарот.
XS
SM
MD
LG