Достапни линкови

Унгарскиот министер за одбрана во земјава


Во посета на Република Македонија денеска пристигнува Делегација на Министерството за одбрана на Република Унгарија предводена од министерот Имре Секереш. За време на престојот, тој ќе се сретне со својот домаќин и колега Зоран Коњановски.
XS
SM
MD
LG