Достапни линкови

Барселона- Манчестер Јунајтед во финалето на Лигата на шампионите


Фудбалерите на Барселона се пласираа во финалето на Лигата на шампионите, откако синоќа во Лондон играа 1:1 со Челзи, по драматична завршница. Имено, Иниеста изедначи во 3-та минута од судиското продолжување. Во финалето што се игра на 27-ми мај во Рим, Барселона се среќава со Манчестер Јунајтед.
XS
SM
MD
LG