Достапни линкови

Американскиот министер за одбрана Роберт Гејтс во посета на Авганистан


Американскиот министер за одбрана Роберт Гејтс пристигна во посета на Авганистан, на средби со команданите на американските трупи, додека Пентагон се подготвува за разместување на дополнителни сили во оваа земја. Ненајавената посета на Гејтс, доаѓа во момент додека во Вашингтон се очекува средба на американскиот претседател Барак Обама, со претседателите на Авганистан и Пакистан.
XS
SM
MD
LG