Достапни линкови

10 Курдски бунтовници убиени во операција на турската армија


Десет курдски бунтовници биле убиени во најновата операција на турската армија при што биле бомбардирани позиции на курдските сепаратисти на Северот од Ирак, јави агенцијата Анадолија. Операцијата била спроведена во текот на ноќта и утринава при што биле нападнати неколку курдски засолништа и складишта со оружје.
XS
SM
MD
LG