Достапни линкови

11 загинати од автомобил бомба во Багдад


Најмалку 11 луѓе загинале, а над 30 биле повредени при денешната експлозија на автомобил бомба на еден пазар во Багдад. Тој дел од градот, главно е населен со сунити.
XS
SM
MD
LG