Достапни линкови

Клинтон разговараше со претставници на Ерменија и на Азербејџан


Американскиот државен секретар Хилари Клинтон имаше одвоени средби со претставници на Ерменија и на Азербејџан. Било разговарано за енергетски прашања, како и за тензичниот регион Нагорно Карабах.
XS
SM
MD
LG