Достапни линкови

Загинати цивили во западен Авганистан


Црвениот крст објави дека дузина луѓе, вклучувајки жени и деца, биле убиени неделава при воздушни напади во западен Авганистан. Портпарол на организацијата во Кабул изјави дека тим на Црвениот Крст го посетил регионот, при што забележал разурнати куќи и повеќемина загинати.
XS
SM
MD
LG