Достапни линкови

Обама на средба со претседателите на Пакистан и Авганистан


Американскиот претседател Барак Обама денеска на гости во Белата Куќа ќе ги прими своите колеги од Авганистан и од Пакистан, Хамид Карзаи и Асиф Али Зардари. На дводневниот состанок тројцата претседатели ќе разговараат за стратегијата за справување со тероризмот и за борбата против Ал Каеда.
XS
SM
MD
LG