Достапни линкови

Манчестер Јунајтед прв финалист на Лигата на шампионите


Фудбалерите на Манчестер Јунајтед се пласираа во финалето на Лигата на шампионите на УЕФА, откако во реванш натпреварот го совладаа Арсенал со 3:1. Противникот на Манчестер ќе се знае вечер, по соочувањето меѓу Челзи и Барселона. На првиот натпревар минатата недела немаше голови. Финалето ќе се игра на 27-ми мај во Рим.
XS
SM
MD
LG