Достапни линкови

Ирак протестира поради иранските преку-гранични напади


Ирачкото министерство за надворешни работи соопшти дека му врачило протестна нота на амбасадорот на Иран во Багдад поради неодамнешната преку-гранична операција на Техеран. Иранската авијација деновиве изврши напад врз позиции на иранските курдски бунтовници во Северен Ирак.
XS
SM
MD
LG