Достапни линкови

Иранскиот претседател во посета на Сирија


Иранскиот претседател Махмуд Ахмадинеџад денеска во Дамаск се среќава со претседателот на Сирија Башар Ал Асад. Посетата на Ахмадинеџад на Сирија, која инаку е пријателска земја на Иран, доаѓа во период додека Вашингтон се обидува да ги подобри односите со Техеран.
XS
SM
MD
LG