Достапни линкови

Населението ја напушта долината Сват во северо-западен Пакистан


Стотици луѓе ја напуштаат долината Сват на северо-западот од Пакистан, откако властите упатија предупредување до населението за можна нова ескалација на борбите меѓу безбедносните сили и милитантите. Пакистанската армија ги обвинува талибанските бунтовници за насилствата во Долината Сват и за грубо прекршување на мировната спогодба со која е опфатен овој регион.
XS
SM
MD
LG