Достапни линкови

Ирачките сили убиле 30 бунтовници во провинцијата Дијала


Ирачките безбедносни сили убиле повеќе од 30 бунтовници во провинцијата Дијала. Како што соопштија ирачките сили, операцијата била спроведена вчера при што биле уапсени 60 лица и било запленето поголемо количество оружје.
XS
SM
MD
LG