Достапни линкови

Иран : Жалбата на Сабери идната недела


Иран соопшти дека следната недела ќе биде одржано сослушување на жалбата на иранско – американската новинарка Роксана Сабери затворена за шпионирање во корист на Соединетите држави. Сабери доби 8 години затвор и штрајкува со глад. Вашингтон обиненијата ги карактеризира како бесмислени и побара ослободување на новинарката.
XS
SM
MD
LG