Достапни линкови

Карантин за мексиканците во Кина


Денеска со чартер авион од Пекинг, Шангај Гуангџу и Хонг Конг ќе бидат префрлени во Мексико сити десетици мексиканци кои беа ставени во карантин поради стравувањето од свински грип. Околу 70 мексиканци беа 7 дена во карантин и покрај тоа што немаше знаци од болеста. Кинеското министерство за надворешни работи демантира дека мексиканците биле изолирани.
XS
SM
MD
LG