Достапни линкови

Конференција за неширење на оружјето во Њујорк


Генералниот секретар на Обединетите Нации Бан Ки Мун предупреди дека новите предизвици како Светската Економска криза и Свинскиот грип не смеат да им наштетат на напорите за нуклеарно разоружување. Бан Ки Мун ова го изјави на Њујоршката средба за неширење на нуклеарното оружје која се одржува од 4 до 15 Мај.
XS
SM
MD
LG