Достапни линкови

Мулен - Пакистанското нуклеарно оружје безбедно


Началникот на американскиот Генералштаб адмирал Мајкл Мулен соопшти дека нуклеарното оружје на Пакистан е безбедно. Мулен ја отфрли можноста дека пакистанското нуклеарно оружје би можело да падне во рацете на талибанските милитанти.
XS
SM
MD
LG