Достапни линкови

Либерман – Иранската нуклеарна програма опасност за светот


Израелскиот министер за надворешни работи Авигор Либерман оцени дека иранската нуклеарна програма преставува ,,дестабилизирачки фактор за целиот свет“. Либерман кој денеска во Рим оствари средба со шефот на италијанската дипломатија Франко Фратини исто така рече дека Иран преставува и ,,најголем проблем на Блискиот Исток.“
XS
SM
MD
LG