Достапни линкови

Делегација на АРМ во посета на Националната гарда на Вермонт


Делегација на македонската армија предводена од началникот на Генералштабот Мирослав Стојановски, од денеска до 9-ти Мај престојува во официјална посета на Националната гарда на американска држава, Вермонт. Македонската делегација ќе оствари средба со командантот на гардата на Вермонт, генерал Мајкл Дуби кого ќе го информира за достигнувањата на АРМ во процесот на трансформација, а ќе бидат разгледани и можностите за унапредување на меѓусебната соработка.
XS
SM
MD
LG