Достапни линкови

ФИАТ сака да ги купи Опел и СаабГрупацијата Фиат потврди дека преговора за купување на најголемиот дел од европските операции на американскиот произведувач на автомобили Џенерал Моторс. Агенциите јавуваат дека италијанската фирма е заинтересирана, пред се за германскиот Опел и за шведскиот Сааб.
XS
SM
MD
LG